OPTİK

Kaliteli güneş Gözlüğü Evliyaoğlu Optikte!

Özellikle de bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarı olan güneş gözlüğü seçimi yaparken, belirli vasıfları taşımaması, göz sağlığınızı ciddi şekilde tehdit edebilir ve uzun vadede farklı sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu nedenle gözlerinizi güneşten korumak için satın alacağınız güneş gözlükleri arasından tercih yaparken, dikkat edilmesi gereken noktaları bilmeli ve ona göre güneş gözlüğü alışverişi yapmalısınız.

Sadece dış görünüşünü beğendiğiniz için bir güneş gözlüğünü satın almak, çok sağlıksız bir davranıştır. Gözlerinizi güneşten korumak için güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. İlk olarak gözlüğün çerçevesi ve sapları yüz yapınıza tam uyum sağlamalıdır. Seçtiğiniz gözlük kulaklarınıza ve burnunuza baskı yapmamalı, sürtünme oluşturmadan yüzünüze rahatlıkla oturmalı, ayrıca herhangi bir iz bırakmamalıdır.

Seçtiğiniz güneş gözlüğü, UV ışınlarına karşı koruma sağlamalı, UV ışınlarının direkt olarak gözlerinize ulaşmasına engel olmalıdır. Diğer taraftan güneş gözlüğünün camlarının kirpiklerinize değmeyecek şekilde yüze tam oturması, kaşları tam olarak kapatması uzun vadede göz sağlığını koruyacak maddeler arasında yer alır.

Güneş gözlüğü satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, gözlüğün güneş ışınlarını blokaj derecesidir. Genel itibariyle tüm güneş gözlükleri güneş ışınlarını farklı oranlarda blokaj edebilse de etkili biçimde güneş ışınlarının gözle temasını engellemek için özel blokaj kaplamaların, gözlük üretimi sırasında kullanılması gereklidir. Güneş gözlüğü alırken, gözlüğün blokaj derecesi incelenmeli %99’un üzerinde blokaj derecesine sahip camı olan gözlük modelleri tercih edilmelidir.

Blokaj derecesini öğrenmediğiniz, böyle bir verisi bulunmayan ve camları hakkında bilgi alamadığınız güneş gözlüklerini, göz sağlığınız açısından asla satın almayınız.

Birçok güneş gözlüğünde karşınıza çıkan renkli cam ve aynalı kaplamalar göze temas eden ışık miktarını düşürmez ve güneş ışınlarına karşı blokaj sağlamaz. Bu sebeple, aynalı ve kaplamalı cam özelliğine sahip güneş gözlükleri, diğer gözlüklerle karşılaştırıldığında herhangi bir artı özelliğe sahip değildir. Ancak kişisel tercihinize göre kaplamalı ve renkli camlı güneş gözlükleri kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Astigmat, hipermetrop, miyop gibi göz hastalıklarına sahip kişiler için, her modelde ve renkte güneş gözlükleri dereceli olarak üretilebilmektedir. Bu kişiler güneş gözlüğü yaptırmadan önce mutlaka göz muayenesinden geçmeli ve anlık olarak göz numarasını öğrenmelidir. Aynı zamanda göz kuruluğu, göz alerjisi gibi rahatsızlıkları bulunan kişilerinde güneş gözlüğü almadan önce, mutlaka detaylı göz muayenesinden geçmeleri ve ona göre gözlük seçimi yapmaları gerekmektedir.

Göz sağlığınıza, yüz şeklinize uygun güneş gözlüğü seçimi yapmak, gözlerinizi zararlı güneş ışınlarından koruyacağından, yaz ve bahar aylarında mutlaka güneş gözlüğü kullanmalısınız. Ancak seçtiğiniz güneş gözlüğünün kalitesinden mutlaka emin olmanız gerekmektedir.

Kaliteli Güneş Gözlüğü Kullanmanın Önemi

Kaliteli güneş gözlüğü kullanmak, uzun vadede göz sağlığını korumak adına çok önemlidir ve seçim yaparken çok dikkat edilmesi gerekir. Güneş ışınları, insan gözünün algılamakta güçlük çekeceği hatta çoğu zaman hissetmediği fazlalıkta UV radyasyonu yaymaktadır. Güneşten korunmak adına kullanılan güneş gözlüklerinin, UV ışınlarına karşı koruma sağlayan özellikte olmalı ve gözlere tam uyum sağlamalıdır. Kaliteli ve nitelikli bir güneş gözlüğünün, camının renginden ziyade gözleri UV ışınlarına karşı yeterli oranda koruyup koruyamadığı önem taşımaktadır.  Satın alınan güneş gözlüğünün mutlaka morötesi ya da UV ışınlarını kestiğini belirten bir sertifikası olmalıdır. Bu sertifikaya sahip olmayan hiçbir güneş gözlüğünü satın almamalı ve gözlerinizi tehlikeye atmamalısınız.

Normal şartlarda üretilen çoğu güneş gözlüğü belli oranda güneş ışınlarının gözle temasını engellese de sağlıklı güneş ışınlarını bloke için, özel niteliklere sahip kaplamalar kullanılması gereklidir. Kaliteli bir güneş gözlüğünün güneş ışınlarını bloke etme gücü UV200, UV400, UV600 olarak belirtilir. Yoğun güneşe maruz kalınan deniz kenarlarında ve kayak merkezlerinde kullanılan güneş gözlüğünün blokaj gücü en az UV400 korumalı olmalıdır.

Yüksek fiyatlarda satılan her güneş gözlüğü kesinlikle kalitelidir demek yanlış olur. UV ışığı engelleyici özelliği bulunmayan güneş gözlükleri yalnızca fazla ışığın içeri geçmesine engel olabilir. Ama bu engelleme göz sağlığı açısından hiçbir şey ifade etmez. Bunun sebebi, renkli camı bulunan güneş gözlüklerinin göz bebeğini küçültmemesidir. Buda zararlı ışınların gözün içine rahat şekilde girmesine neden olur. Bu sebeple UV belgesi bulunmayan, sertifikasız güneş gözlüklerinden uzak durmak göz sağlığı için çok büyük önem arz etmektedir.

Kalitesiz, sahte güneş gözlükleri kullanmaktansa hiç güneş gözlüğü takmamak daha sağlıklıdır.

Kaliteli Güneş Gözlüklerinin İlk Adresi Evliyaoğlu Optik

Göz sağlığını koruyan ve nitelikli gözlük arayışında olanlar, bilinen ve kalitesini ispatlamış optiklerden gözlük alışverişi yapmalıdır. Evliyaoğlu Optik, dereceli ve derecesiz tüm gözlük üretimlerinde, öncelik olarak göz sağlığını korumaya yönelik üretim sağlamaktadır. Her bütçeye ve zevke uygun çeşitlilikte üretilen güneş gözlüğü çeşitlerini, Evliyaoğlu Optik’in web sitesinden bulabilirsiniz.

Satışa sunduğumuz tüm güneş gözlüklerinin UV ışınlarına karşı tam koruma sağladığına dair sertifikası mevcuttur. Beğendiğiniz ürünü tek tıkla satın aldığınızda, güneş gözlüğünüz sertifikasıyla beraber kapınıza kadar gönderilmektedir.

Ayrıca Evliyaoğlu Optik ’in satış ofisini ziyaret ederek, tüm ürünlerimizi yerinde deneyebilirsiniz. İşini severek yapan çalışma arkadaşlarımız size ve yüzünüze en uygun güneş gözlüğü seçiminde size destek olacaktır. Gözün şakaya gelmeyeceğini bilerek üretim sağlayan Evliyaoğlu Optik ‘in çalışma prensibi, göz sağlığı ve ardından müşteri memnuniyetidir. Firmamızdan satın almış olduğunuz dereceli ve derecesiz tüm gözlükler, garanti dâhilindedir. Girdiğiniz her ortamda yüzünüzle tam uyumlu güneş gözlükleriyle fark yaratmak ve dikkat çekmek Evliyaoğlu Optik ile mümkün. Uygun fiyatlı kaliteli güneş gözlükleri için Evliyaoğlu Optik’i ziyaret edin ve nitelikli ürün kullanmanın keyfini yaşayın. Unutmayın ki; göz asla şakaya gelmez ve özen gerektirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir